Відділ освіти Жашківської міської ради

ДПА

Завершення 2018-2019 н.р., проведення ДПА - 2019. Методичні рекомендації. 

https://rada.info/upload/users_files/41779881/cfeb92b975cd401d524590e4264fe795.docx


ДПА В 9-МУ КЛАСІ: ТРЕТІЙ ПРЕДМЕТ ОБИРАТИМЕ ПЕДРАДА, АЛЕ ВОНА ПОВИННА ВРАХУВАТИ ПОБАЖАННЯ УЧНІВ – МОН ВНЕСЛО ЗМІНИ В НАКАЗ

Під час вибору третього предмета на ДПА в 9-му класі педрада школи обов’язково має враховувати побажання учнів. Це, зокрема, передбачають зміни до наказу МОН №59 «Про проведення в 2018/2019 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту». 

Так, цього року випускники 9-х класів складатимуть державну підсумкову атестацію з 3-х предметів. Перший – українська мова, другий – математика, а третій – на вибір педради закладу освіти. Ухвалюючи відповідне рішення, педрада повинна орієнтуватися на побажання учнів. Цю зміну МОН передбачило у зв’язку з численними звернення до Міністерства учнів шкіл та їхніх батьків.

«Цей вибір неодмінно має відбуватися на засадах педагогіки партнерства. Педрада не може самостійно та безапеляційно визначати третій предмет, попередньо обов’язково потрібно  запитати думку дітей та їхніх батьків. Варто вести відкритий діалог, зважати на «профільність» класу тощо», – зазначила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Обрати третій предмет можна з-поміж таких:

  • для класів, де не вивчається мова національної меншини, – біологія, всесвітня історія, географія, зарубіжна література, іноземна мова (англійська, французька, німецька, іспанська), інформатика, історія України, правознавство, українська література, фізика, хімія.
  • для класів з навчанням чи вивченням мови національної меншини – біологія, всесвітня історія, географія, література, іноземна мова (англійська, французька, німецька, іспанська), інформатика, інтегрований курс «Література», історія України, правознавство, мова національної меншини, українська література, фізика, хімія.

Нагадуємо, що цього року учні 9-х класів вперше зможуть зарахувати результати міжнародних мовних іспитів як оцінку ДПА

Перелік відповідних сертифікатів уже розміщено на сайті МОН

Також 2019-го ДПА з іноземної мови в 9-му класі включатиме аудіювання, щоб учні могли заздалегідь підготуватися до такого формату на ЗНО в 11-му.

       

За матеріалами сайту http://oipopp.ed-sp.net/?q=node/30160

      Розпочалося друге півріччя навчального року, яке не лише в усіх здобувачів повної загальної середньої освіти, але й в педагогічної громадськості асоціюється із проведенням державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Невдовзі розпочнеться реєстрація на основну сесію ЗНО 2019 року, у зв’язку з чим посилюється інформаційно-роз’яснювальна робота, яка є необхідною складовою успішного проведення екзаменів.

       З метою підготовки випускників та педагогічних працівників – відповідальних за реєстрацію в закладах освіти – 17 січня 2019 р. в КНЗ «Черкаський  обласний  інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» проведено навчальний семінар для заступників директорів закладів загальної середньої, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної) освіти та відповідальних за ЗНО в округах області.

        Із учасниками заходу працювали Сакаєва Світлана Вікторівна,  директор Київського регіонального центру оцінювання якості освіти, та Лісова Наталія Іванівна, проректор КНЗ «Черкаський ОІПОПП ЧОР». Світлана Вікторівнапояснила відмінності проходження ДПА для учнів закладів загальної середньої освіти та студентів (слухачів) закладів фахової передвищої, професійної (професійно-технічної) освіти; розповіла про особливості реєстрації на ДПА/ЗНО у 2019 р.; опрацювала з учасниками заходу основні вимоги щодо оформлення та надсилання комплектів реєстраційних документів, а також наголосила на важливості роботи із сервісом «Керівникам закладів освіти». Наталія Іванівна звернула увагу на організаційні заходи, які необхідно провести не лише з випускниками, а й із їхніми батьками, та форми роботи відповідно до плану спільних дій Київського регіонального центру оцінювання якості освіти та управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації Черкаської обласної ради.