Відділ освіти Жашківської міської ради

Проект «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні»

       Проект Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні»,  тривалість  якого до 31 грудня 2021, буде фокусуватися на підтримці України у посиленні її реакції на випадки сексуальної експлуатації дітей, у тому числі в цифровому середовищі, на поширенні сприятливих для дітей практик з акцентом на забезпеченні прав дітей-жертв та свідків у судових провадженнях, та просуванні прав дитини в цифровому середовищі.

     Проект є продовженням роботи попереднього Проекту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо жінок та дітей» (2017/DG II/VC/3800), реалізованого у 2017-2018 роках.

      З 2012 року Україна є учасницею Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства (Лансаротська конвенція), яка є найбільш амбітним та всеосяжним міжнародно-правовим інструментом, спрямованим на запобігання насильству та захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства, а також притягнення винних осіб до відповідальності та сприяння міжнародній співпраці в цих сферах.

      Проект буде реалізовуватися в рамках Плану дій Ради Європи для України (2018-2022) Відділом Ради Європи з захисту прав дітей та у тісній співпраці з офісом Ради Європи у Києві. Діяльність закріплена в Стратегії Ради Європи з прав дитини (2016-2021), зокрема в трьох пріоритетних напрямках: життя, вільне від насильства, правосуддя дружнє до дітей, та права дітей у цифровому середовищі. Крім того, проект є частиною програми Ради Європи «Будуємо Європу для дітей і разом з ними».

      Діяльність Проекту сприятиме та надалі керуватиметься рекомендаціями та вказівками Ради Європи щодо Інтегрованих національних стратегій захисту дітей від насильства (CM/Rec (2009)Правосуддя, дружнього до дітей (CM/Rec (2010) та Керівних принципів поваги, захисту та реалізації права дитини в цифровому середовищі (CM/Rec (2018).

Сам проект сприяє впровадженню цих міжнародних стандартів і спирається на прогрес та роботу, вже проведену на національному рівні. Мета та очікувані результати проекту відповідають положенням:« повернутися до списку новин