A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти Жашківської міської ради

День пам'яті жертв політичних репресій

Дата: 22.05.2018 09:53
Кількість переглядів: 139

У понеділок, 21 травня, у закладах освіти вшановували 80-ті роковини Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років.

     День пам'яті жертв політичних репресій відзначається в Україні щороку у третю неділю травня.

- 21 травня у Литвинівському ЗЗСО І-ІІ ступенів проведено учителем історії Іванько Г. В. відкритий урок в 9 класі «Доба Великого терору 1937-1938 рр.» та здійснили web-екскурсію музеєм «Тюрма на Лонського».

- у Скибинському ЗЗСО І-ІІІ ступенів проведено виховний захід «Жорна великих репресій», переглянуто д/ф «Сталінські репресії в Україні».

      Довідково: Великий терор – масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 рр. з ініціативи керівництва СРСР й особисто Й. Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства.

      Офіційно початком Великого терору став оперативний наказ НКВД СРСР № 00447 «Про репресування колишніх куркулів, карних злочинців та інших антирадянських елементів» від 30 липня 1937 р., затверджений політбюро ЦК ВКП(б) 31 липня 1937 р. Проте наявні документи НКВД (накази, листування, телеграфи) свідчать, що масові репресії готувалися заздалегідь, а наказом їх лише формалізували.

      За період Великого терору на території УРСР, за оцінками істориків, було засуджено 198918 осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту було відправлено до в`язниць та таборів (інші заходи покарання охоплювали менше 1 %, звільнено було тільки 0,3 %).

Методична служба відділу освіти« повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано