Групові проєкти, технологічні ярмарки, профорієнтаційні зустрічі — як вони відбуваються, яка мета і завдання цих активностей, якщо ви на них вказуєте, у контексті виховання лідера. Не забувайте про категорію «гуртки»! Важливо не лише перерахувати форми роботи, а й зробити свою інтернет-сторінку майданчиком для творчості: вказати керівника гуртка, показати, чого діти навчилися, у чому взяли участь, яку програму пройшли, а що чекає на них у новому навчальному році, прикріпити фото їхніх виробів з глини чи відео танців.
4. Календар
Структура навчального року — це не лише державні свята, канікули чи день народження школи, старт і фінал навчального року, а й ті особливі дні, які є лише у вашому закладі. Саме в рубриці календар варто зазначити ваші «особливі» шкільні дні — наприклад, раз на три місяці є «батьківський день», коли батьків запрошують на уроки, або остання п’ятниця місяця — день вільної форми, чи щороку в лютому — зліт юних хіміків. Внесіть усе те, що школа регулярно святкує/відзначає, у календар — це допоможе всім учасникам процесу зрозуміти, що ж на них чекає попереду.
5. Команда
Покажіть фотографії тих, хто працює в команді справжніх професіоналів! Не лише адміністрацію, а й вчителів-предметників, лаборантів, бібліотекарів, психологів, головного кухаря, завідувача господарської частини — тих людей, які створюють заклад, кого можна зустріти в школі, з ким так чи інакше можуть поспілкуватися батьки.
Найкраще, щоб фотографії були нові та уніфіковані — подібне тло і формат. Зберіть колектив і влаштуйте для нього фотосесію. Якісні світлини на сайті — це імідж вашої школи.
Що ще варто писати про вчителя на сайті? Кому який підхід подобається:
- а) цитата самого вчителя про предмет або про виховання;
- б) вчитель цитує класиків про виховання і науку;
- в) професійна кваліфікація працівника (кількість років педагогічного досвіду, освіта, сертифікати, олімпіадники);
- г) інформація про… людину (адже вчителі — це цікаві особистості, які вміють дивувати, тож може виявитися, що вчитель історії — ще й майстер спорту з шахів, а вчителька біології цікавиться японською графікою);
- д) найкращий варіант — поєднати всі ці елементи, щоб скласти цілісний портрет вчителя. Якщо людині є чим ділитись у класі — значить вона цікава.
6. Родина
Школа — це складна структура, де окрім дітей, вчителів, адміністрації є ще й батьки. У розділі «батьківська рада» (або «родинне коло, або «школа-родина») має бути інформація про батьківські збори, а також цей розділ може стати платформою для блогу адміністрації та психолога, добірки корисних матеріалів про виховання, психологію, освіту, пристосування дитини для навчання, вправи, які можна робити з дітьми.
7. Новини
У школі постійно щось відбувається і про все варто писати: команда 5-В взяла участь у турнірі з футболу (фото прикріпили), 8-Б на уроці літератури намалював комікс про Івана Франка (ілюстрований доказ є), міністерство затвердило програму ЗНО (активне посилання на сайт із програмою), учениця 10-А Маринка отримала сертифікат з китайської мови (міні-інтерв’ю з Маринкою про те, що вчити мови — це велика насолода). Однак шкільні сайти — не завжди ефективні для оперативних новин. Тому в пригоді стає активна сторінка у Facebook, де регулярно з’являються новини про життя школи.
Чого варто уникати на шкільному сайті:
- Сторінки «Наша гордість — випускники», адже зазвичай туди потрапляють зірочки «дошки пошани», тобто ті, хто на думку адміністрації «досяг успіху», хоча успіх — це дуже умовна категорія.
- Протоколів педагогічних рад чи фотографій документів районо.