A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти Жашківської міської ради

МОН планує у 2018 році розпочати випробування е-підручників у школах

Дата: 19.03.2018 10:29
Кількість переглядів: 134

Міністерство освіти і науки планує в 2018/2019 навчальному році розпочати пілотування електронних підручників у школах.

Це передбачено проектом Плану реалізації експерименту з впровадження електронних підручників та Національної електронної освітньої платформи, розміщеним на сайті МОН.

Зазначається, що пілотування має тривати до кінця 2020/2021 навчального року. За цей час планують дослідити 43 е-підручники: 5 – у перший рік, 13 – у другий та 23 – у третій.

Завантажити документ можна за цим посиланням.

Проект містить загальні підходи до проведення апробації дослідних зразків е-підручників та поетапного запровадження їх у школах. Також в ньому прописане бачення щодо структури та функціонування е-платформи.

Ресурсом для розміщення електронного освітнього контенту та забезпечення вільного доступу до е-підручників стане Національна освітня е-платформа. Загалом вона міститиме щонайменше 9 функціональних модулів і в подальшому має стати одним з елементів забезпечення якісним освітнім контентом та освітніми послугами для навчання впродовж життя“, – зазначили у міністерстві.

Цього року планують створити модуль е-платформи, який має забезпечити прозору експертизу е-підручників, а також механізми їхнього відбору.

Не пізніше 23 березня мають розпочатися очні консультації з потенційними виробниками дослідних зразків електронних підручників, які братимуть участь в експерименті.

До 30 березня Міністерство освіти і науки прийматиме листи зацікавлення від розробників програмного забезпечення, постачальників технічних рішень і контенту, комерційних і неприбуткових компаній, наукових і дослідницьких установ, які хотіли б взяти участь в розробці Національної освітньої електронної платформи“, – пояснили у відомстві.

Пропозиції повинні мати загальний опис бачення, технологій, конкретних завдань і заходів, етапів і термінів реалізації, необхідні ресурси та приблизний кошторис.

“Важливо надати емпіричний досвід і кейс-стаді, які аргументують необхідність застосування саме запропонованого підходу“, – наголосили в МОН.

Міністерство обіцяє розглянути отримані пропозиції та представити громадськості деталізований план подальших дій не пізніше 6 квітня.

Листи та запитання до представленого проекту Плану реалізації експерименту можна надсилати на s.h.lytvynova@gmail.com.

Нагадаємо, триває громадське обговорення проекту Положення про Національну освітню електронну платформу.

Розробити електронну освітню платформу допоможе Офіс ефективного регулювання (BRDO).

У бюджеті на 2018 рік закладено 54 мільйони гривень на закупівлю “заліза” для роботи національної освітньої е-платформи та на її підтримку.

У 2018 році МОН планує почати розробляти мультимедійні електронні підручники.

Також у відомстві планують створити репозиторій електронних підручників, доступ до якого з дому та школи забезпечуватиме держава.


« повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано