ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ "16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА"
Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція "16 днів протинасильства" яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Ось і в Жашківській територіальній громада громаді дана акція стартувала 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.
Акція проводилась з метою популяризації правової освіти серед учнівської молоді, привернення уваги громадськості до проблем насильства в сім’ї, забезпечення рівних прав жінок та чоловіків. Інформація про проведення акції висвітлювалась на веб-сайтах закладів освіти.
В закладах громади були проведені інформаційно-просвітницькі бесіди, виховні години, профілактична акція «Синя стрічка проти насильства», тренінги для школярів «Ні! Насильству у сім’ї».
Упродовж акції відбувались зустрічі учнів з працівниками правоохоронних органів, служби у справах дітей щодо попередження насильства в сім’ї. У шкільних бібліотеках проводились тематичні уроки та демонструвались виставки просвітницької літератури «Попередження насильства в сім’ях» та «Як допомогти жертвам насильства».
Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:
25 листопадаМіжнародний день боротьби з насильством щодо жінок
1 грудняВсесвітній день боротьби зі СНІДом
2 грудня
Міжнародний день боротьби з рабством
3 грудня
Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями
5 грудня
Міжнародний день волонтера
6 грудня
Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі
9 грудня
Міжнародний день боротьби з корупцією
10 грудня
Міжнародний день прав людини
Особлива увага під час проведення акції у закладах освіти Жашківської ТГ приділяється питанням домашнього насилля, тому акція спрямовується проти насилля у сім’ї та формування нетерпимого ставлення до будь-якої форми насилля. Насилля не завжди можна побачити, результати насилля у родині не бачать зовсім, адже вони приховані від інших під страхом або почуттям сорому.
До проведення акції “16 днів проти насильства” може долучитися:
– кожна особа, яка своїми власними діями (підтримкою, розповіддю про власний досвід, порадою) може призупинити насильницькі дії;
– кожна організація, яка може долучитися до проведення даного заходу, провести будь-який захід спільно з іншими організаціями;
– кожна особа, яка говорить вголос про неприпустимість побиття, психологічного, фізичного та інших видів насильства, про зґвалтування та про приниження жінок і дівчат, чоловіків і хлопців на роботі, в родині, серед друзів чи колег.
Захистіть себе, і цим ви зробите перший крок до захисту інших!
Яккщо ви або ваші близькі страждають від домашнього насильства, не потрібно це терпіти й приховувати. Краще раз і назавжди припинити знущання, ніж соромитися зізнатися в цьому, прирікаючи себе і своїх дітей на довгі страждання. Сучасне розвинуте суспільство не сприймає насильства, а рішення проблеми заподіянням фізичного болю повинно раз і назавжди зникнути зі «списку можливих варіантів».