A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти Жашківської міської ради

ПРО ВШАНУВАННЯ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ 1932-1933 РОКІВ

Дата: 25.11.2020 14:40
Кількість переглядів: 101

     У зв'язку з 87-ми роковинами  Голодомору 1932-1933 років в Україні заходи будуть проходити під загальним гаслом «Збережи пам'ять. Збережи правду».

     28 листопада  о 16.00 в Україні  проведення всеукраїнської акції «Засвіти свічку».

     Голодомор – акт геноциду Українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932-1933 роках, шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців у сільській місцевості на території Української СРР та Кубані, де переважну більшість населення становили українці, з метою придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.

        Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення. Така політика режиму – злочин проти людяності, який відповідає Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року про запобігання злочину геноциду і покарання за нього.

     Визнання Голодомору 1932 –1933 років геноцидом Українського народу законодавчо закріплено Законом України “Про Голодомор 1932 – 1933 років в Україні”, ухваленим Верховною Радою України 28 листопада 2006 року.

     Враховуючи карантинні вимоги  та з метою формування патріотизму в школярів, рекомендуємо провести у закладах освіти  виховні години, уроки, бібліотечні уроки, спрямованих на вшанування пам’яті загиблих від Голодомору.

Мета проведення заходів з ушанування:

  • поглибити знання в учнів про Голодомор як геноциду Українського народу, його причини, перебіг і наслідки;
  • акцентувати на тому, що Голодомор 1932 – 1933 років був наслідком не стихійного лиха, а спланованих системних заходів тоталітарного комуністичного режиму, був злочином геноциду;
  • наголосити на сміливому  вчинку Людей Правди та особливостях їх внеску у викриття злочинів комуністичного режиму;
  • сприяти розвитку всіх видів інтелекту (академічному, практичному, креативному, емоційному й соціальному) як головної умови всебічного розвитку особистості, її самореалізації як громадянина України;
  • виховувати почуття стурбованості долею невинних жертв тоталітарного режиму, навчати сприймати чужу біду та біль як свій власний;
  • залучення учнівської молоді до меморіальних заходів із вшанування пам’яті жертв геноциду Українського народу – Голодомору 1932 – 1933 років в Україні, зокрема акції “Запали свічку”.

Корисні матеріали за покликанням:

https://drive.google.com/drive/folders/1yh6En4BAE4B04CsN8AhGhjXxwegGKCbJ?usp=sharing

 « повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано