ОБЛАСНІ ОНЛАЙН-ЧИТАННЯ З ГУМАННОЇ ПЕДАГОГІКИ "ЯК ЛЮБИТИ ДІТЕЙ"
У форматі online 27 жовтня відбулися Обласні педагогічні читання з гуманної педагогіки на тему «Маніфест гуманної педагогіки – шлях до майбутнього»
Перша чверть ХХІ століття перед цивілізованим суспільством окреслила кардинальні зміни і поставила нові виклики: стрімкі прориви наукових досягнень, які стирають грані між матеріальним і духовним, гібридні війни, глобальне потепління, Пандемія COVID-19. Все це говорить про те, що світ потребує переосмислення та окреслення нового напряму «біоетика», який об’єднує два найважливіших елементи: біологічні знання та загальнолюдські цінності.
У 2011 році затвердженням Маніфесту міжнародна спільнота представників гуманної педагогіки урочисто оголосила про свої законні і пріоритетні права на визначення перспектив розвитку освіти для нового покоління дітей.
У Маніфесті зазначено, що кожний педагог-гуманіст є «творцем власного суб’єктивного освітнього простору, у який залучає дітей чи окрему Дитину. Сила і якість впливу даного поля залежить від особистості педагога і його культури: характеру, почуттів, думок, знань, устремлінь, світогляду.
Освітяни усвідомлюють, що перед ними стоїть важливе завдання: утвердження ідей «Маніфесту гуманної педагогіки» через духовно-моральне самоудосконалення і наповнення освітнього простору гуманізмом, добром і любов’ю. Для втілення ідей гуманної педагогіки розширюємо свою свідомість і вчимося мислити та діяти відповідно до поняття духовності; вирощуємо у собі любов, розуміння, терпіння, благородство, великодушність, внутрішню культуру до дітей і вчимося нести їх красиво; черпаємо натхнення з джерел педагогічної мудрості; постійно удосконалюємо своє педагогічне мистецтво, наповнюючи його глибоким змістом і витонченістю виконання; і, звичайно ж, позбавляємося від поганих звичок, якщо помічаємо їх у собі.
Цьогоріч педчитання організовані за основними напрямими:
- Гуманна педагогіка – це теорія і творча практика майбутнього.
- Виховання цінностей на основах духовного гуманізму в епоху змін.
- Світ дитинства ХХІ століття потребує любові.
- Кодекс честі і служіння учителя – орієнтир на творчі звершення педагога.
- Урок, на якому живуть, а не готуються до життя.
- Особливий освітній простір онлайн уроку.
- Бути керівником у часи змін – велика відповідальність.
Методисти відділу освіти та педагоги Жашківської спеціалізованої школи №1 активно долучилися до обговорення важливих питань основ гуманної педагогіки.