A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти Жашківської міської ради

СИЛЬНА МОВА – УСПІШНА ДЕРЖАВА

Дата: 13.02.2020 16:29
Кількість переглядів: 94

         На ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО від 26 жовтня – 17 листопада 1999 року в місті Парижі оголошено Міжнародний день рідної мови, який відзначають щорічно 21 лютого, починаючи з 2000 року, що сприяє мовному розмаїттю та зближенню культур.

       Наша держава має багату мовно-етнічну палітру, що є суттєвим сегментом культури України. Головне завдання для кожного з нас – зберегти для нащадків свою рідну мову, шанувати та любити її. Абсолютну більшість населення України споконвіку складають представники української етнічної спільноти. Тому саме українській мові Конституцією України надано статус державної мови, що повністю відповідає державотворчій ролі української нації. Поряд з тим, у нашій країні використовуються мови, які є рідними для представників різних національностей. Особливої уваги нині також потребують мова кримськотатарського народу та мови, які перебувають на межі зникнення, – караїмська, кримчацька тощо.

      Починаючи з 2002 року, українці щорічно 21 лютого відзначають Міжнародний день рідної мови як свято багатомовності, взаєморозуміння та взаємоповаги. Тому в місцях компактного проживання національних меншин пропонуємо надати можливість їм відзначити день рідної мови.

     З нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови рекомендуємо організувати та провести у закладах загальної середньої освіти зустрічі з письменниками, творчі диспути, фестивалі, мовні конкурси, книжкові виставки, літературні подорожі, презентації, круглі столи, тематичні уроки.

 

Корисні Інтернет-посилання:

 

https://naurok.com.ua/post/vihovna-godina-do-mizhnarodnogo-dnya-ridno-movi-yak-provesti-cikaviy-urok

https://naurok.com.ua/biblioteka/ukrainska-mova

https://www.youtube.com/watch?v=kgmNH32WVHI


« повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано