ДЕНЬ ЄВРОПИ В ЗЗСО ЖАШКІВСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ
Щорічно у третю суботу травня в Україні відзначають День Європи. Для українців – це особливий день, адже Україну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура.
Заклади освіти Жашківської територіальної громади активно долучилися до відзначення свята.
У Жашківській СПШ №1 проведено виховні заходи «Україна і Європа», вікторина гра «День Європи в Україні».
Урок-квест «Європа – це круто» проведено у Жашківському ЗЗСО №4.
У Скибинському ЗЗСО, учні 2-В класу стали учасниками цікавого та захоплюючого квесту "Привіт, Європо!", де ознайомилися з історією виникнення Європейського союзу та прапора. Озвучили Європейські цінності, визначали країни за описом та створили віночок єднання.
Учні Соколівського опорного закладу підтримали сучасний молодіжний рух - флешмоб до Дня Європи від ВК «Сокіл» та ВК «Вікторія».
В Острожанському та Пугачівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів проведено квести «Галопом по Європі» та «Україна – це я!».
Довідково. Рада Європи це свято відзначає 5 травня, 9-го – Європейський Союз. Перше визнання Дня Європи відбулось у Раді Європи у 1964 році. Пізніше Європейський Союз започаткував свій власний Європейський день на відзначення декларації Шумана 1950 року, саме тому його називають ще «Днем Шумана».
До дня Європи в Україні десять цікавих фактів про Євросоюз:
- Представництво Європейської Комісії в Україні з’явилось у Києві майже одразу після проголошення Незалежності – 1993 року.
- У 2012 році Євросоюз став лауреатом Нобелівської премії миру.
- Після виходу у 2020 році Великої Британії, ЄС нараховує 27 країн-учасників.
- У ЄС немає власних збройних сил, однак більшість країн-учасниць входять до НАТО.
- Музика європейського гімну взята з Дев’ятої симфонії, яку Людвіг ван Бетховен написав у 1823 році. У фінальній частині музичного твору Бетховен поклав на музику «Оду до радості», яку написав 1785 року Фрідріх фон Шиллер. У цьому вірші знайшла відгук ідея братання народів, яку поділяв і Бетховен. У 1972 році «Ода до радості» стала гімном Ради Європи. Відомому диригенту Герберту фон Караяну було доручено написати три інструментальні аранжування – із соло для фортепіано, для духових інструментів і для симфонічного оркестру. Без слів, універсальною мовою музики, гімн виражає ідеали свободи, миру та солідарності, на яких тримається Європа. У 1985 році гімн схвалили президенти та глави урядів країн ЄС як офіційний гімн Європейського Союзу.
- ЄС є найбільшим торговим партнером України та її найщедрішим донором.
- В Європарламенті на засіданнях можна використовувати 24 офіційні мови ЄС.
- Офіційна валюта – євро – використовується у 19 країнах ЄС.
- Найпопулярніше місто Європи – Париж, його відвідують найбільше туристів.
- Безвізовий режим з ЄС дозволив українцям більше подорожувати. За 2019 рік українці загалом понад 15 млн разів перетнули сухопутний кордон, подорожуючи до країн ЄС, а гості з ЄС — понад 3 млн разів приїздили до України.