Відділ освіти Жашківської міської ради

ДЕНЬ ЄВРОПИ В ЗЗСО ЖАШКІВСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

 

     Щорічно у третю суботу травня в Україні відзначають День Європи.  Для українців  – це особливий день, адже Україну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура.

    Заклади освіти Жашківської територіальної громади активно долучилися до відзначення свята.

    У Жашківській СПШ №1 проведено виховні заходи «Україна і Європа», вікторина гра «День Європи в Україні».

    Урок-квест «Європа – це круто» проведено у Жашківському ЗЗСО №4.

   У Скибинському ЗЗСО, учні 2-В класу стали учасниками цікавого та захоплюючого квесту "Привіт, Європо!", де ознайомилися з  історією виникнення Європейського союзу та прапора. Озвучили Європейські цінності, визначали країни за описом та створили віночок єднання.

   Учні Соколівського опорного закладу підтримали сучасний молодіжний рух - флешмоб до Дня Європи від ВК «Сокіл» та ВК «Вікторія».

  В Острожанському та Пугачівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів проведено квести  «Галопом по Європі» та «Україна – це я!».

Довідково. Рада Європи це свято відзначає 5 травня, 9-го – Європейський Союз. Перше визнання Дня Європи відбулось у Раді Європи у 1964 році. Пізніше Європейський Союз започаткував свій власний Європейський день на відзначення декларації Шумана 1950 року, саме тому його називають ще  «Днем Шумана».

До дня Європи в Україні  десять цікавих фактів про Євросоюз:

- Представництво Європейської Комісії в Україні з’явилось у Києві майже одразу після проголошення Незалежності – 1993 року.

- У 2012 році Євросоюз став лауреатом Нобелівської премії миру.

- Після виходу у 2020 році Великої Британії, ЄС нараховує 27 країн-учасників.

- У ЄС немає власних збройних сил, однак більшість країн-учасниць входять до НАТО.

- Музика європейського гімну взята з Дев’ятої симфонії, яку Людвіг ван Бетховен написав у 1823 році. У фінальній частині музичного твору Бетховен поклав на музику «Оду до радості», яку написав 1785 року Фрідріх фон Шиллер. У цьому вірші знайшла відгук ідея братання народів, яку поділяв і Бетховен. У 1972 році «Ода до радості» стала гімном Ради Європи. Відомому диригенту Герберту фон Караяну було доручено написати три інструментальні аранжування – із соло для фортепіано, для духових інструментів і для симфонічного оркестру. Без слів, універсальною мовою музики, гімн виражає ідеали свободи, миру та солідарності, на яких тримається Європа. У 1985 році гімн схвалили президенти та глави урядів країн ЄС як офіційний гімн Європейського Союзу.

- ЄС є найбільшим торговим партнером України та її найщедрішим донором.

- В Європарламенті на засіданнях можна використовувати 24 офіційні мови ЄС.

- Офіційна валюта – євро – використовується у 19 країнах ЄС.

- Найпопулярніше місто Європи – Париж, його відвідують найбільше туристів.

- Безвізовий режим з ЄС дозволив українцям більше подорожувати. За 2019 рік українці загалом понад 15 млн разів перетнули сухопутний кордон, подорожуючи до країн ЄС, а гості з ЄС — понад 3 млн разів приїздили до України.

 

 « повернутися до списку новин