ПРОВЕДЕННЯ СЕМІНАРУ «ІННОВАЦІЙНІСТЬ РОБОТИ ШКІЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ – ВИМОГА ЧАСУ»
Відповідно до плану роботи відділу освіти 25 жовтня проведено семінар за участю шкільних бібліотекарів закладів загальної середньої освіти Жашківської міської територіальної громади.
Методист відділу освіти Сліпенко Г.В. наголосила на важливості використання інноваційних технологій у роботі бібліотеки, популяризації читання, пошуку шляхів підвищення читацької компетентронсті в здобувачів освіти. Зосередила увагу на коректному відображенню надходжень підручників у системі ІСУО.
Також, Сліпенко Г.В., продемонструвала інтерактивний посібник історії України з електронним, мультимедійним додатком базується на матеріалах експозицій музею «Становлення української нації». Автором ідеї створення посібника є засновник Музею становлення української нації Валерій Галан. Історична книга має багато фактів, візуальних ілюстрацій та ретельно відтворених подій, які дозволяють відчути атмосферу кожної епохи. За сприяння міського голови І.А. Цибровського, такий посібник отримали всі заклади загальної середньої освіти громади.
Своїм досвідом роботи «Можливості нейромереж для роботи шкільного бібліотекаря» поділилися Молодичук Г.П., бібліотекар Соколівського опорного ліцею. На практиці пропрацювали корисні та доступні платформи для роботи бібліотекаря: генерування зображення, презентації, відео. Нейромережі відкривають широкі можливості для шкільних бібліотекарів, дозволяючи автоматизувати рутинні завдання та надаючи інноваційні інструменти для підвищення ефективності роботи. Від створення персоналізованих рекомендацій книг до генерації контенту та ілюстрацій - нейромережі можуть суттєво допомогти бібліотекарям у їхній щоденній діяльності.
Волошина М.І., бібліотекар Бузівського ліцею продемонстувала свій досвід роботи – «Патріотичне виховання – пріоритетний напрям діяльності шкільної бібліотеки». Наголошено, що роль шкільної бібліотеки у патріотичному вихованні школярів є невід’ємною складовою виховного процесу, а саме: виховання у школярів любові до рідної країни, краю, села, домівки, сім’ї, виховання почуття гідності та гордості за свою країну, формування любові до рідної національної культури, патріотичної свідомості.
В ході семінару окреслено подальший план роботи шкільних бібліотек громади, участь у фахових конкурсах та заходах.