РОКОВИНИ ДНЯ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ
Свічка пам’яті має миготіти у вікнах усіх українців…
Щоб памятати та щоб не забувати ніколи.
Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2024-му День пам’яті жертв голодоморів припадає на 23 листопада.
Цього року ми втретє вшановуватимемо жертв комуністичного геноциду в умовах повномасштабної геноцидної війни Росії проти України. Трагічні події, які ми переживаємо, засвідчують: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – гідно вшановані.
Голодомор — це не розділ з підручника історії, це трагічна сторінка минулого у величезної кількості українських родин, про яку непотрібно забувати.
Саме родинна пам’ять про події минулого є зброєю від помилок майбутнього цілої країни.
Минулого року, до 90-тих роковин Голодомору 1932-1933 років Держмистецтв запустило онлайн-проєкт «Голодомор. Історії роду», який був покликаний вшанувати пам’ять жертв геноциду, спонукати українців досліджувати історію власного роду та показати глибину трагедії на конкретних прикладах простих українських родин.
Про те, як можна дослідити власний рід ви знайдете за посиланням.
Цьогоріч закликають всіх охочих до флешмобу!
Опублікуйте на власній сторінці у будь-якій соціальній мережі родинну історію про геноцид, який переживали рідні, та додавайте хештег #Голодомор_Історії_роду.
Розкажіть про своїх рідних, які постраждали від Голодомору. Збирайте та фіксуйте історії вашого роду для того, щоб передати це своїм дітям і онукам. Вони мають знати і пам‘ятати хто вони, хто їх рідні та якого горя зазнала їх родина від дій радянського режиму. Збережіть пам‘ять про тих, хто стали жертвами цього терору, та пом‘яніть їх в цей день.
Закликаємо усіх згадати в Загальнонаціональній хвилині мовчання 23 листопада о 16.00 про мільйони людських життів, які Україна втратила через Голодомор і масові штучні голоди. Відвідайте у цей день місця пам’яті жертв Голодомору в своєму населеному пункті. Просимо також із настанням темряви запалити свічки пам’яті на підвіконнях – у власних домівках, офісах – де б ви не були. Адже кожен вогник у вікні – це вияв нашої скорботи, пам’яті і віри в майбутнє.
Для використання у роботі пропонуємо посилання на матеріали щодо Дня пам’яті жертв Голодомору від:
- Українського Інституту національної пам’яті
- Національного музею Голодомору, єдиний реєстр жертв Голодомору
https://holodomormuseum.org.ua/iedynyj-reiestr-zhertv-holodomo